Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzeczpospolita Czytelników; 09.07.2003

09 lipca 2003 | Prawo | DP

Rzeczpospolita Czytelników

  • Urlop "na żądanie"
  • Blokada za brak biletu parkingowego
  • Chore papużki faliste

Urlop "na żądanie"

- Czy nowy urlop na życzenie jest to jakiś dodatkowy urlop, czy rzeczywiście mogę go dostać na telefon czy SMS i szef nie ma nic w tej kwestii do powiedzenia? Bardzo proszę o bardziej szczegółowe wyjaśnienia, bo nie chciałbym po takim urlopie na telefon dostać od razu zwolnienia z pracy.

Adwokat Narcyza Stempniewicz

SMS to może rzeczywiście niezbyt urzędowa forma kontaktowania się z pracodawcą, ale w przypadku urlopu "na żądanie" zupełnie możliwa, podobnie jak telefon, faks czy e-mail. Art. 167 2 kodeksu pracy , zobowiązujący pracodawcę do udzielenia pracownikowi urlopu "na żądanie", nie wprowadza żadnych ograniczeń co do formy zgłoszenia żądania, lecz wyłącznie co do terminu, w którym powinno nastąpić. Pracownik powinien bowiem zgłosić żądanie jego udzielenia najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu; może oczywiście także wcześniej, z dowolnym wyprzedzeniem. Osobiście, telefonicznie, pocztą elektroniczną lub w innej dowolnej formie. Urlop "na żądanie" przysługuje w wymiarze nie więcej niż 4 dni w każdym roku kalendarzowym. Wymiar ten jest przy tym niezależny od liczby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2969

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament