Mniej ciszy, więcej informacji
- Ponad trzy czwarte Polaków uważa , że media powinny mieć prawo do informowania o przebiegu kampanii wyborczych i referendalnych aż do dnia głosowania
- Powiedzieli
- Trudno zachować milczenie
- Na świecie
- KOMENTARZ: Skończyć z paternalizmem
RYS. ANDRZEJ KRAUZE
Politycy i eksperci są zdania, że przepisy dotyczące tzw. ciszy wyborczej można by zliberalizować, tak by media bez przeszkód mogły zamieszczać relacje wyborcze, nie narażając się na zarzuty łamania przepisów.
Media powinny mieć prawo do informowania o przebiegu kampanii wyborczych i referendalnych aż do dnia głosowania - tak sądzi ponad trzy czwarte Polaków, wynika z sondażu "Rz".
Dziś Sąd Najwyższy rozstrzygnie o ważności referendum w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Do 14 lipca do sądu wpłynęło 98 protestów przeciwko ważności referendum. Protesty dotyczyły głównie naruszenia ciszy wyborczej. Wśród nich jest także ten dotyczący "Rzeczpospolitej", która w przedreferendalny piątek opublikowała teksty o naszej akcesji do UE.
Przypomnijmy, że zaczynająca się na 24-godzinny...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta