Powrót hossy
Powrót hossy
- Wykresy
- Czynniki sprzyjające hossie
- Czynniki ryzyka
- Analitycy o hossie
COLLAGE PAWEŁ GAŁKA
GRZEGORZ BRYCKI
Kursy akcji na giełdzie rosną. Wiele wskazuje na to, że w dłuższym okresie może być jeszcze lepiej. Jeśli gospodarka będzie się dalej rozwijać, to powinny rosnąć zyski zarówno producentów dóbr konsumpcyjnych, jak i inwestycyjnych. Do dalszej poprawy wyników części firm przyczyni się wejście Polski do Unii Europejskiej.
Hossa na warszawskim parkiecie, podobnie jak każda inna, nie będzie trwać wiecznie. Na razie więcej czynników wskazuje na to, że wzrost jeszcze potrwa. Trzeba jednak liczyć się z przejściowymi (trwają niekiedy kilka tygodni) spadkami notowań.
Każda hossa ma własną specyfikę. Ta z 1993 r. była efektem przede wszystkim poprawy stanu gospodarki oraz stosunkowo małej liczby akcji w obrocie. Hossa z przełomu lat 1999 i 2000. powstała w wyniku wzrostu popytu na akcje spółek technologicznych i internetowych.
Przyczyną obecnej koniunktury na parkiecie jest poprawa stanu gospodarki, zapowiedź korzystnych dla spółek zmian (m.in. chodzi o planowaną obniżkę podatku dochodowego od firm) oraz spadek rentowności obligacji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta