Nie tylko trudny charakter
Dymisja prezesa Quandta
Nie tylko trudny charakter
Nie tylko przyczyny "o charakterze socjologicznym" zaważyły na decyzji Rady Banku Przemysłowo-Handlowego o zwolnieniu Janusza Quandta z funkcji prezesa banku, ale także -- wbrew temu, co się twierdzi -- posunięcia merytoryczne, dotykające finansów banku.
Krzysztof Kalicki, pierwszy zastępca ministra finansów, powiedział wczoraj, że dla dobra banku rada nadzorcza musiała podjąć decyzję o zdymisjonowaniu Janusza Quandta. Przyczyny zdymisjonowania prezesa Quandta mają, według niego, "charakter socjologiczny, gdyż wystąpiły trudności w komunikowaniu się pomiędzy ludźmi o ekspansywnych charakterach".
Rada nadzorcza, jak poinformował Kalicki, całościową ocenę działalności byłego prezesa przedstawi na najbliższym walnym zgromadzeniu, które odbędzie się w maju. Chyba że ponad 10 proc. akcjonariuszy zażąda zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia wcześniej.
Rynek nie zareagował negatywnie na zmianę na stanowisku prezesa banku, co jest uzasadnione, gdyż decyzja nie miała podłoża ekonomicznego, a BPH funkcjonuje normalnie -- stwierdził Krzysztof Kalicki.
To ostatnie stwierdzenie ministra Kalickiego jakby nie do końca odpowiadało faktom. Niedawno Bank Przemysłowo-Handlowy przegrał przetarg na obsługę...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta