Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bomba na pierwszej stronie

17 marca 1995 | Gazeta | PR MM

Bomba na pierwszej stronie

Po wielu prasowych informacjach o wybuchach bomb i fałszywych alarmach rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o podłożeniu ładunków wybuchowych, nawet o 100 procent. Niektóre media zrezygnowały już z informowania o "bombowych" alarmach.

"Bombowe" doświadczenie BBC

Według "Vademecum Dziennikarstwa BBC" informacje o fałszywych alarmach bombowych prawdopodobnie prowokują kolejne takie wydarzenia. Mogą one okazać się czymś bardziej niebezpiecznym niż tylko zakłócaniem spokoju: mogą spowodować, że prawdziwe doniesienie o bombie zostanie zignorowane. Generalnie, według kodeksu BBC, należy unikać przekazywania informacji o alarmach fałszywych.

Czasami jednak alarm taki może mieć poważne znaczenie społeczne i wtedy trzeba o nim poinformować. Dziennikarze powinni najpierw skonsultować się z policją lub służbami bezpieczeństwa, które informują BBC, czy groźbę należy traktować poważnie. Jeżeli...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 431

Spis treści
Zamów abonament