Coraz mniej zwolnień grupowych
Coraz mniej zwolnień grupowych
KOMENTARZ: Grupowe cięcia kosztów
Telekomunikacja Polska, Daewoo - FSO Motor, Group 4 - to firmy, które najbardziej chcą redukować swój personel. W zeszłym roku zwolnienia grupowe zapowiadało ponad 90 tys. przedsiębiorstw. Z informacji zebranych przez "Rz" wynika, że liczba osób objętych grupowymi redukcjami powoli maleje.
Od stycznia do października 2003 r. zwolnienia grupowe zapowiedziało 89,7 tys. firm, z których każda zatrudniała ponad 20 osób - wynika z danych resortu gospodarki. Większość z nich nie zrealizowało swoich zamiarów - przez dziewięć miesięcy minionego roku pracę straciło 72,7 tys. osób. Z zebranych przez "Rz" informacji w regionalnych urzędach pracy wynika, że w zeszłym roku liczba zwolnień grupowych zmniejszyła się w stosunku do 2002 roku.
Lepsza koniunktura, więcej etatów
Mniej niż w 2002 r. zawiadomień o potencjalnych zwolnieniach otrzymały od firm urzędy pracy w województwie dolnośląskim. - Spadek nie jest duży, na pewno mniejsza liczba zgłoszeń o redukcjach wynikała z lepszej koniunktury gospodarczej - uważa Anna Książkiewicz, rzecznik dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.
Podobnie było w województwie lubuskim, w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta