Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzeczpospolita Czytelników

26 lutego 2004 | Prawo | MB

Rzeczpospolita Czytelników

Emerytury dla każdego

POPRZEDNIE ODCINKI

Ile lat trzeba pracować, aby otrzymać emeryturę? Które okresy są liczone jako składkowe, a które jako nieskładkowe? Kiedy można przejść na wcześniejszą emeryturę? Wczoraj w redakcji "Rz" na pytania czytelników dotyczące świadczeń emerytalnych odpowiadała Alina Kobierska, wicedyrektor Departamentu Świadczeń Emerytalno-Rentowych w centrali ZUS. Dziś przedstawiamy pierwszą część relacji z dyżuru.

Mam 53 lata, w przyszłym roku będę miał łącznie 40 lat pracy. Do końca 1998 r. przepracowałem osiemnaście lat w szczególnych warunkach pracy i w szczególnym charakterze: przez jedenaście lat pracowałem jako nauczyciel w szczególnym charakterze, a pozostałe siedem lat w szczególnych warunkach. Kiedy mogę przejść na wcześniejszą emeryturę?

Przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze (Dz. U. z 1983 r. nr 8, poz. 43 ze zm.)...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3162

Spis treści

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Zamów abonament