Z zegarkiem w ręku
Terminy w zamówieniach publicznych
Z zegarkiem w ręku
Dla wykonawców uczestniczących w postępowaniach o zamówienia publiczne jednym z ważniejszych i jednocześnie podstawowych warunków są terminy.
Wraz z wejściem w życie nowego prawa zamówień publicznych (DzU nr 19, poz. 177 ze zm., w skrócie pzp) zmieniły się również regulacje dotyczące terminów.
Dla wykonawców najważniejsza jest znajomość terminu:
- złożenia oferty,
- otwarcia ofert,
- związania ofertą,
- zawarcia umowy,
- wniesienia protestu, odwołania i skargi.
Obliczając termin, należy wliczać do niego wszystkie kolejne dni. Jednak gdy koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, wówczas upływa on pierwszego dnia po dniu wolnym od pracy.
KIEDY SKŁADAĆ OFERTĘ
Termin złożenia oferty wyznacza zamawiający, uwzględniając czas niezbędny na przygotowanie i złożenie oferty, i podaje go w ogłoszeniu o postępowaniu, w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (siwz) bądź zaproszeniu do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne. Dla wykonawców uczestniczących w postępowaniu jest to jedna z podstawowych informacji. Często zbyt krótki termin
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta