Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Liber beneficiorum

31 sierpnia 2004 | Specjalny | KK
źródło: Nieznane

Liber beneficiorum

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci; za młodu Maciej Łukasiewicz nasiąkał archeologią, na Uniwersytecie Warszawskim, pod okiem takich tuzów tej dyscypliny, jak Kazimierz Michałowski czy Zofia Sztetyłło. Toteż gdy pojawił się fenomen Ericha von Dänikena, popularyzującego archeologię a rebours, Maciej Łukasiewicz vel Marcin Łada, już publicysta i wciąż archeolog, zaczął pisywać o tym, o czym nie mieli czasu informować badacze zajęci odgarnianiem piasku znad grobowców.

Co nowego w starożytności

"Co nowego w starożytności?" zaczyna się tak: "Dzięki archeologii nieraz okazuje się nagle, że wiele wynalazków nie jest nowymi wynalazkami - bo już gdzieś kiedyś w przeszłości ktoś wpadł na identyczny pomysł, tyle że często lepszy...". A dalej następuje starożytny kalejdoskop: Nubia, Kreta, Ameryka Południowa, materia, duch, polityka sprzed stuleci i tysiącleci...

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3318

Spis treści

Poradniki Rzeczpospolitej

Zamów abonament