TRUDNE ŻYCIE WYKONAWCY ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH
Rozporządzenie ministra infrastruktury z 2 września 2004 r. (DzU nr 202, poz. 2072) w § 4 pkt 1 po daje, z jakich elementów powinna składać się dokumentacja projektowa służąca opisowi przedmiotu zamówienia robót budowlanych, dla których jest wymagane pozwolenie na budowę. Podpunkty 1 i 2 wymieniają projekt budowlany i projekty wykonawcze. W praktyce przedmiot zamówienia opisuje się za po mocą przedmiaru robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót i załącza opisy i ważniejsze rysunki z dokumentacji technicznej i projektu wykonawczego, zaznaczając, że dokumentacja pełna jest do wglądu w siedzibie zamawiającego. Czy ten sposób jest prawidłowy? Dołączenie całej dokumentacji do specyfikacji istotnych warunków zamówienia (dalej: siwz) wydaje się zbyt kosztowne, a często nawet nierealne (kilkanaście opasłych teczek).
Prawo zamówień publicznych (w skrócie pzp) nakazuje opisanie przedmiotu zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta