Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kongresowe konfrontacje

09 maja 1995 | Gazeta | EO

Unia Pracy popiera kandydaturę Tadeusza Zielińskiego

Kongresowe konfrontacje

Tadeusz Zieliński jest kandydatem Unii Pracy na prezydenta. Podczas niedzielnego kongresu wyborczego UP 160 delegatów opowiedziało się za udzieleniem mu poparcia w kampanii prezydenckiej. Na Jacka Kuronia popieranego niemal przez wszystkich członków władz partii oddało głos 81 uczestników kongresu. Wynik wyborów sprawił, że Karol Modzelewski, honorowy przewodniczący Unii Pracy, który opowiadał się za udzieleniem poparcia Kuroniowi, wystąpił z partii.

O poparcie Unii Pracy w wyborach prezydenckich ubiegało się trzech polityków -- Jacek Kuroń, kandydat na prezydenta Unii Wolności, Aleksander Małachowski, członek UP, oraz rzecznik praw obywatelskich Tadeusz Zieliński. Wszyscy trzej zostali zgłoszeni przez członków partii i podpisali deklarację, że zamierzają ubiegać się o urząd prezydenta.

W pierwszej turze głosowania Zielińskiemu zabrakło tylko 4 głosów do bezwzględnej większości, która była wymagana dla uzyskania poparcia. Aleksander Małachowski zebrał najmniej głosów (45) , tak więc do drugiej tury przeszli: Tadeusz Zieliński (132 głosy) i Jacek Kuroń (94) . Ostateczny werdykt sali -- 160 głosów za Zielińskim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 474

Spis treści
Zamów abonament