Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

09 czerwca 1995 | Ekonomia | PR

Informacje

Opóźniona prywatyzacja Sidanko

Sidanko, jedno z największych na świecie przedsiębiorstw naftowych, działające na syberyjskim Dalekim Wschodzie, przygotowuje się do prywatyzacji, ale doszło do opóźnień w jej realizacji z powodu trwającego sporu o ostateczną strukturę nowej firmy i miejsce w niej filii Purneftegazu, głównej jednostki wydobywczej wzachodniej Syberii. Spór o tę filię trwa między Sidanko a zjednoczeniem Rosneft, które samo chce przekształcić się w prywatny konglomerat. Prezes Sidanko, Anatolij Siwak, ma nadzieję, że rząd rozstrzygnie wkrótce cały problem i zadecyduje o rozwoju jego firmy, która zamierza zaoferować do 15 proc. swego kapitału zagranicznym inwestorom. Sidanko, powołane przez rząd w maju ub. r. jako konglomerat naftowy o strukturze poziomej (z własnym systemem wydobycia, przetwarzania i sprzedaży) , opracowało 3-letni program prywatyzacji. (Reuter)

Spółka Skanska w Petersburgu

Szwedzka grupa budowlana Skanska AB podała o utworzeniu wspólnie z władzami Petersburga spółki j. v. ZAO Skanska St. Petersburg Development. Zajmie się ona budową biurowców, lokali handlowych i mieszkalnych w całej aglomeracji, liczącej 10 mln mieszkańców, oraz remontami. Firma po raz pierwszy trafiła do tego miasta w 1902 r. , wycofała się w 1917 r. , by znaleźć się tam ponownie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 501

Spis treści
Zamów abonament