Rewolucja i przyzwoitość
Prawo i Sprawiedliwość oraz koalicjanci tej partii stają wobec dość elementarnego egzaminu z moralności. Dotyczy to również Platformy Obywatelskiej. Chodzi o kandydatów na dwa ważne stanowiska, o ludzi, którzy mają szanse współkształtowania praktyki prawnej i atmosfery moralnej w Polsce najbliższych lat. Chodzi o Janusza Kurtykę oraz Janusza Kochanowskiego.
Janusz Kurtyka został wybrany przez Sejm na prezesa IPN. Rzecz interesująca: prezydent elekt zdecydowanie wypowiedział się przed paroma tygodniami przeciwko tej kandydaturze, ze względu na podejrzane okoliczności utrącenia kandydatury Andrzeja Przewoźnika, konkurenta pana Kurtyki do stanowiska szefa IPN. Rzecz warta zaznaczenia, bowiem jest to pierwszy przypadek zdezawuowania Lecha Kaczyńskiego przez jego środowisko polityczne, zanim objął urząd prezydenta RP. Przypomnijmy, że Andrzej Przewoźnik został oskarżony o współpracę z tajnymi służbami w wyniku ujawnienia pozbawionego wiarygodności dokumentu przez krakowski oddział IPN. Sąd lustracyjny oczyścił Przewoźnika z zarzutu współpracy z SB. Warto wspomnieć, że do...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta