Rachunek przepływów pieniężnych krok po kroku
Oto czynności, które musimy wykonać, sporządzając tę część sprawozdania.
1. Zapoznanie się z wytycznymi Krajowego Standardu Rachunkowości nr 1 Wydany w 2003 r. Krajowy Standard Rachunkowości nr 1 "Rachunek przepływów pieniężnych" (DzUrz. Min.Fin. z 29 sierpnia 2003 r. nr 12, poz. 69) dość szczegółowo opisuje ten element sprawozdania finansowego. Przed przystąpieniem do jego sporządzania warto zapoznać się z tymi wytycznymi. Najważniejszymi zapisami są ust. 37 - 41, w których zawarto treść poszczególnych pozycji rachunku przepływów pieniężnych w takim układzie, w jakim prezentowane są one w załączniku nr 1 do ustawy o rachunkowości.
2. Ustalenie definicji środków pieniężnych Zarówno ustawa o rachunkowości, jak i Krajowy Standard Rachunkowości nr 1 podają definicję środków pieniężnych. Definicje te są... różne. Zatem to do osoby odpowiedzialnej za sprawozdanie finansowe (kierownika jednostki) należy wybór, która definicja będzie stosowana....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta