Architektura emocji
Jarosław Kozakiewicz: Ponad połowa ludzkości żyje w miastach, które gwałtownie się rozbudowują. Do tego dochodzi niezwykły rozwój technologii pozwalający na realizowanie najśmielszych koncepcji. Na bogatym Zachodzie i w Azji architekci mają coraz bardziej rewolucyjne koncepcje. Są sławni, bogaci, wpływowi - jak gwiazdy kina. Tak też będzie w Polsce, to tylko kwestia czasu.
Gdzie przebiega granica między współczesną rzeźbą a najciekawszymi obiektami nowoczesnej architektury? To, co tworzą Daniel Libeskind, Zaha Hadid, Frank Gehry i inni z architektonicznej superligi, ma więcej wspólnego z pomnikowym monumentem niż z użytkowym gmachem.Tak, najciekawsze budynki kształtem przypominają ogromne rzeźby - zwłaszcza tych autorów. Oni wiedzą, jak wyzwolić u oglądających silne emocje. Pobudzają je brakiem symetrii, dysharmonią form i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta