Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bogusław Madera

06 listopada 1995 | Ekonomia | AK

Bogusław Madera

Sylwetki biznesu

Jest kontraktowym dyrektorem rzeszowskiego Zelmeru, państwowej firmy, która należy dziś do najbardziej efektywnych w Polsce. Znalazł receptę na sukces, czy po prostu trafił na dobre przedsiębiorstwo?

Mówi, że -- jedno i drugie. Ta recepta jest taka sama, jaką wykorzystują producenci na całym świecie -- nowoczesna technika i technologia, ciągle nowe wyroby, skuteczny marketing i promocja. Zelmer m. in. tym różni się od innych, że wszystkie te instrumenty zastosował.

Nie zaprzecza też, że podpisując kontrakt na zarządzanie tą właśnie firmą również wybrał dobrze. Zelmer uczył się gospodarki rynkowej, gdy większość przedsiębiorstw znajdowała się jeszcze w nakazowo-rozdzielczym letargu. Początek został zrobiony w roku 1970. Rzeszowskie przedsiębiorstwo nawiązało współpracę handlowo-techniczną ze szwajcarską firmą Rotel. Pojawiła się dzięki temu szansa na eksport sprzętu na Zachód. To wymusiło w Zelmerze zmiany w konstrukcji i technologii, a także w podejściu do pracy. Współpraca z Rotelem umożliwiła także uzyskanie atestów i certyfikatów zagranicznych instytucji badawczych na wyroby Zelmeru, niezbędnych na zachodnim rynku. W 1974 roku Zelmer sprzedał w krajach zachodnich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 611

Spis treści
Zamów abonament