Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wątpliwości po zabójstwie premiera Rabina

08 listopada 1995 | Świat | TS

Wątpliwości po zabójstwie premiera Rabina

W związku z zamachem na premiera Icchaka Rabina nasuwa się bardzo wiele pytań. Niektóre dotyczą skuteczności ochrony -- w jaki sposób zamachowiec zdołał przedostać się tak blisko premiera, dlaczego nikt z członków ochrony nie zwrócił uwagi na młodzieńca, wyraźnie czekającego na Rabina, jak to się stało, że w chwili, gdy sięgnął on po rewolwer, nikt tego nie zauważył. I wreszcie -- dlaczego po pierwszym strzale zamachowiec nie został unieszkodliwiony i mógł bez przeszkód oddać jeszcze dwa strzały? Kierownictwo służby bezpieczeństwa, odpowiedzialne za ochronę premiera, powołało specjalną komisję, która stara się znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Druga sprawa budząca zrozumiałe wątpliwości dotyczy pytania, czy Igal Amir działał -- jak twierdzi uparcie w śledztwie -- zupełnie sam, bez niczyjej pomocy i inspiracji, czy też był częścią większego spisku? Już podczas wstępnego śledztwa ustalono, że zamachowiec korzystał z pomocy swego brata, który przygotował dla niego kule "dum-dum". Czy była to jednak -- jak utrzymuje Amir -- tylko "braterska pomoc", przy czym brat...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 613

Spis treści
Zamów abonament