Inwazja w prywatność
Elektroniczna poczta
Inwazja w prywatność
Czy dziennikarze powinni wyznaczać sobie granice prywatności wobec opisywanych osób, poza które nie należy wychodzić. Czy powinniśmy kierować kamerę na matkę, która właśnie dowiedziała się, że jej dziecko zostało zabite? Czy należy pokazywać horror wojny, a jeśli tak, to dlaczego? Czy istnieją uniwersalne recepty w tej dziedzinie, czy może trzeba różnicować je zależnie od miejscowych zwyczajów, wrażliwości czytelnika, do którego trafia gazeta?
Pytania dotyczące granic prywatności stawiają sobie także dziennikarze amerykańscy, którzy wbrew pozorom nie są tak bezlitośnie ostrzy, jak przyjęło się sądzić.
Dyskutowali o tym niedawno wzdłuż i wszerz Ameryki poprzez elektroniczną pocztę. Temat wywołał Bill Kovach, dziennikarz-legenda z dobrej, starej dziennikarskiej gwardii z "New York Timesa", dziś kurator najbardziej prestiżowej dziennikarskiej Fundacji Niemana w Harvardzie.
Problem prywatności pojawił się podczas spotkania dziennikarzy-stypendystów Fundacji (12 amerykańskich i 12 z innych krajów) z Christian Amanpour, dziennikarką CNN, znaną z tego, że pojawia się zawsze...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta