Wzrost wraz z obrotami handlowymi
Zezwolenia w międzynarodowym transporcie drogowym
Wzrost wraz z obrotami handlowymi
Resort transportu zapowiada, że w br. nie powinno zabraknąć zezwoleń drogowych na wjazd do Niemiec i Austrii. Oczekiwane jest też zwiększenie kontyngentu zezwoleń do Francji.
W ub. r. polscy przewoźnicy wykorzystali 315 tys. zezwoleń drogowych na wjazd do Niemiec. W br. polscy przewoźnicy drogowi będą mogli skorzystać z 340 tys. zezwoleń na wjazd do Niemiec. W tym mają 150 tys. (dwa razy więcej niż w ub. r. ) zezwoleń stałych uprawniających do wielokrotnego przekroczenia granicy i jednorazowych zezwoleń dla pojazdów spełniających normy techniczne UE -- Euro 1 i Euro 2. Normy te spełnia już 25 proc. samochodów ciężarowych eksploatowanych przez polskich przewoźników w komunikacji międzynarodowej. W ub. r. przybyło 2 tys. pojazdów ekologicznych. Według opinii resortu transportu polscy przewoźnicy są na pierwszym miejscu pod względem odnawiania taboru w Europie.
W br. zostanie wydanych 1000 rocznych zezwoleń na wjazd do Niemiec z nieograniczoną liczbą wjazdów dla zwykłych pojazdów i 300 zezwoleń dla pojazdów ekologicznych, o 420 więcej niż w ub. r. Dotychczas warunkiem uzyskania stałego zezwolenia jest posiadanie co najmniej 10 pojazdów przez daną firmę. W br. będzie mógł wystąpić o nie każdy, kto do końca lutego br. złoży...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta