Kapitał na kapitałki
Książki dla kolekcjonerów i miłośników staroci
Kapitał na kapitałki
W Anglii za antyki zazwyczaj uznaje się przedmioty posiadające ponad stuletnią metrykę, ale wielu, najsłynniejszych nawet właścicieli domów aukcyjnych i kolekcjonerów, interesuje się tym wszystkim, co powstało przed 1930 r. W Polsce, słusznie czy nie -- to już inna sprawa -- taką cezurę czasową stanowi rok 1939.
Mania gromadzenia rzeczy ogarnęła Europę w dziewiętnastym stuleciu. Zaczęto wówczas kolekcjonować już nie tylko dzieła sztuki, ale i najróżniejsze osobliwości, piękne, choć zupełnie zbyteczne cacuszka, a także przedmioty codziennego użytku, z jakichś powodów rzadkie czy wyjątkowe.
Współczesne kolekcjonerstwo to już ogromna dziedzina wiedzy, nic dziwnego więc, że powstają książki, podręczniki i poradniki ułatwiające poruszanie się w tym antykwarycznym świecie. Jednym z fundamentalnych dzieł tego rodzaju są wydane właśnie przez Muzę "Antyki" -- zredagowana przez Huona Mallalieu'azbiorowa praca 40 brytyjskich ekspertów, zbieraczy i współpracowników domów aukcyjnych Sotheby'si Christie's.
Informacje, opisy i fotografie (ponad 800 kolorowych zdjęć) ujęte są w 12 działach: mebli,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta