Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sześć najważniejszych wzorów

15 czerwca 1996 | Styl życia | GS

Klasyczne buty męskie

Sześć najważniejszych wzorów

Moda męska, w przeciwieństwie do kobiecej, jest konserwatywna. A najbardziej stabilnym elementem stroju mężczyzn są buty, do których mężczyźni zawsze mieli -- inaczej niż panie -- bardzo osobisty stosunek. Lubią mocne, ciężkie i dobrze rozchodzone buty, takie, jakie namalował Vincent van Gogh na swoim słynnym obrazie. Kobiety inaczej, buty traktują tak jak torebki i rękawiczki. Dla nich jest to kolejny detal w stroju, pomagający w autokreacji.

Dobre buty powinny być zrobione z dobrych skór. Do ich produkcji używa się kilku rodzajów skór, głównie wołowych. Cielęce, ponieważ są jednocześnie delikatne i stosunkowo mocne, służą do produkcji zewnętrznych części butów, skóry juchtowe używa się do produkcji innych części butów, m. in. podeszew. Bukatowe są stosowane przede wszystkim do produkcji obuwia roboczego. Giemzowe, czyli kozie, podobnie jak cielęce, są używane do robienia zewnętrznej strony butów. Buty z giemzy są produkowane głównie na południu Europy, ale ten rodzaj skóry jest delikatny, buty z niej zrobione nie należą do trwałych. Z giemzy robi się przede wszystkim lekkie buty dla kobiet.

Skóra użyta do produkcji butów powinna być dobrze wygarbowana. WPolsce istnieje jedna garbarnia, która jest w stanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 780

Spis treści
Zamów abonament