Śmierć w słuchawce?
Kto się boi telefonu komórkowego
Śmierć w słuchawce?
Tadeusz Wójciak z Buffalo
Wie o tym 12 mln Amerykanów, lecz jakoś nikt nie wyrzuca do kosza swego "komórkowca", a wręcz przeciwnie, lubi się z nim obnosić i trzymać go przy uchu. Naukowcy potwierdzili: korzystanie z telefonów komórkowych wystawia użytkownika na działanie intensywnego pola elektromagnetycznego, którego długotrwały wpływ na organizm człowieka nie jest jeszcze do końca wyjaśniony. Istnieje podejrzenie, że jest ono szkodliwe dla zdrowia.
Debbra Wright, menedżer do spraw obrotu nieruchomościami w kompanii telefonów komórkowych w Phoenix w stanie Arizona, przez kilka lat niemal nie rozstawała się z przenośnym telefonem. Dziś ma raka mózgu i przeszła serię mało skutecznych operacji głowy. Jest przekonana, że chorobę wywołało sześcioletnie używanie telefonu komórkowego.
Zgon i zaskarżenie
Susan Reynard z St. Petersburg na Florydzie zmarła na raka mózgu. Jej mąż wytoczył kompanii telefonów komórkowych pierwszy w historii tego przemysłu proces sądowy o odszkodowanie. Po nim wytoczono siedem dalszych procesów. Sędzia odrzucił pozew, nie znajdując żadnego naukowego dowodu na teorię o związku używania telefonu komórkowego z powstaniem raka mózgu, a...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta