Informacje
Informacje
Jak MON finansuje polski kontyngent w Bośni
Wątpliwości Cimoszewicza
Premier Włodzimierz Cimoszewicz oświadczył wczoraj, iż choć rząd posiada pieniądze na polski oddział w siłach pokojowych IFOR w Bośni, to jednak wstrzymał ich przekazywanie. -- Nie możemy zaakceptować takich inicjatyw MON , które by zmierzały do tego, by pod ważnym i nośnym hasłem uczestnictwa w misji pokojowej finansować nieracjonalne wydatki -- stwierdził premier. -- Pieniądze na polski kontyngent w Bośni są i będą -- zapewnił w kilka godzin później minister obrony narodowej Stanisław Dobrzański.
Szef MON poinformował również, że premier miał kilka pytań związanych z finansowaniem polskiego udziału w IFOR i "prosił o uszczegółowienie pewnych zapisów związanych z kosztorysem". Minister obiecał spełnić te prośby. Według Dobrzańskiego pytania dotyczyły m. in. wydatków ogólnych.
W polskim batalionie, który stanowi część Brygady Nordycko-Polskiej IFOR w Bośni, jest łącznie 670 żołnierzy. Są oni rozmieszczeni w miejscowościach Bania Vrucica, koło Teslicia (tam znajduje się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta