Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wskazany konkret i precyzja zapisów w umowie

28 czerwca 2012 | Vademecum kadry i płace | Maciej Nałęcz

Treść umowy o dzieło powinna jak najbardziej szczegółowo wskazywać oczekiwany efekt i konsekwencje jego nieosiągnięcia. Nie mniej ważne są kwota i termin jej opłacenia

Przedmiot zamówiony na podstawie umowy o dzieło trzeba wyczerpująco opisać. Wyeliminować należy wątpliwości co do zamówionego dzieła, by nie było możliwości swobody interpretacji w tym zakresie. Opis powinien być na tyle konkretny, aby dało się ocenić, czy dzieło zostało prawidłowo wykonane i osiągnięto umówiony efekt.

Przykład

Wykonawca zobowiązał się do obłożenia schodów zewnętrznymi płytkami. Zamawiający zakupił płyty granitowe o długości 1,5 metra.

Wykonawca myślał o typowych płytkach z gresu o mniejszych wymiarach. Do płyt granitowych wykonawca nie ma odpowiednich maszyn ani doświadczenia w obróbce.

Wiążące wskazówki

Istotną klauzulą umowy o  dzieło jest możliwe zastrzeżenie, że dzieło ma być wykonane według wskazań i poleceń zamawiającego.

Dzięki temu zlecający dzieło może na bieżąco...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9269

Wydanie: 9269

Spis treści
Zamów abonament