Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

27 sierpnia 1994 | Świat | JN

Informacje

22

NR 199 (3848) 27 -- 28 sierpnia 1994

ŚWIAT

Przez pół roku Polacy będą w Dalian gwiazdami. Tańcząc krakowiaka będą promować naszą kulturę w Chinach.

Tam, gdzie zwyciężają wytrwali

Takiego show Chiny jeszcze nie widziały. Strusie pióra i sexy bielizna, musicalowe szlagiery i stepowanie, krakowiak i ognisty kankan, piękne polskie dziewczyny. Na sali owacje, choć w Chinach zazwyczaj brawa bije się bardzo skąpo. Niektórym po prostu zapiera dech, a gdy Katarzyna Galica śpiewa piosenkę po chińsku, zachwyt jest nieopisany. "Może lepiej o tym nie pisać, bo jak koledzy przeczytają, że na starość zająłem się show businessem, to dopiero będą ze mnie żartować -- zastanawia się twórca teatru variétés "Talk of Dalian" Tadeusz Walczak. -- Albo niech pan napisze, w końcu nie mam się czego wstydzić".

70-letni Tadeusz Walczak, sybirak, żołnierz gen. Maczka, mieszka od 1942 r. w Anglii. Działacz polonijny, był przez 6 lat prezesem Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego (POSK) w Londynie, przewodniczy komitetowi wydawniczemu "Orła Białego". Właściciel firmy Concorde Glass Ltd. z biurami w Londynie, Manchesterze i Dalian, dyrektor zarządu Huty Szkła Okiennego Kara S. A. w Piotrkowie Trybunalskim. Walczak jest również...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 255

Spis treści

Raporty

Zamów abonament