Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do redakcji

24 września 1994 | Plus Minus | MU

Do redakcji

W związku z artykułem Janusza Rolickiego pt. "Wrześniowa alternatywa" zamieszczonym w dodatku "Plus Minus" z dnia 27-28 sierpnia 1994 r. Nr 199 (3848) i postawionym w nadtytule pytaniem (retorycznym czy rzeczywistym) "Czy można było porozumieć się z. .. Hitlerem? ". Odpowiedź rzeczywista może być tylko jedna -- nie.

Można by się generalnie zgodzić z autorem odnośnie oceny zachowania sojuszników Polski w czasie narastającego dla niej zagrożenia ze strony Niemiec i Hitlera od końca 1938 r. , chociaż nacechowana jest o na emocjami oraz niechęcią do Anglików, w szczególności z powodu biernej postawy od chwili wybuchu wojny 1 września 1939 r.

Ale jest to wyważanie otwartych drzwi. Nie "papierowe" wypowiedzenie wojny Niemcom przez Anglię i Francję, ale faktyczne uderzenie tych państw na Niemcy w pierwszych dniach września stworzyłoby całkowicie inną sytuację militarną dla Niemiec poprzez konieczność podjęcia walki na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 279

Spis treści
Zamów abonament