Jeleń strzela co tydzień

23 marca 2009 | Sport | Stefan Szczepłek
Ireneusz Jeleń jest ostatnio skutecznym napastnikiem

Ireneusz Jeleń zdobył ósmą bramkę w sezonie. Jakub Błaszczykowski wrócił na boisko.

Jeleń przed tygodniem trafił na czołówki francuskich gazet dzięki golowi wbitemu Lyonowi na jego boisku. W sobotę Auxerre pokonało 2:0 Le Mans, a obydwie bramki strzelili Polacy powołani do kadry. Jeleń w 9. minucie, a Dariusz Dudka w 22. Był to trzeci ligowy gol Dudki w barwach Auxerre (pierwszy w tym roku), co może wpłynąć na jego pozycję w klubie. Trener Jean Fernandez wreszcie zaczął ufać Polakowi i wystawia go na lewej obronie.

Jeleń, który rozpoczynał sezon jako prawy pomocnik, stał się znacznie skuteczniejszy, od kiedy po czteromiesięcznej przerwie wrócił do drużyny, ale jako wysunięty napastnik. Może to jest dla niego pozycja także w reprezentacji.

Jej ustawienie zależy też od formy Jakuba Błaszczykowskiego. W sobotę zobaczyliśmy go na boisku po raz pierwszy w tym roku. Polak zastąpił w drużynie Borussii Dortmund Szwajcara Alexandra Freia w ostatnich 11 minutach meczu z Werderem 1:0. To zbyt krótko, żeby powiedzieć, czy Błaszczykowski będzie w reprezentacji równie pożyteczny jak w meczach jesiennych. Jacek Krzynówek tym razem był rezerwowym. Wszedł na boisko dopiero w 90. minucie wyjazdowego meczu Hannoveru z Hoffenheim (2:2).

Gola (drugiego w ostatnim miesiącu) dla Anderlechtu w zwycięskim meczu z Germinalem Beerschot 2:0 strzelił obrońca Marcin Wasilewski. Jego drużyna wciąż jest liderem belgijskiej ligi. Dawid Janczyk staje się coraz skuteczniejszym...