Letnie kłopoty
TV Wisła i Canal Plus
Letnie kłopoty
Beata Modrzejewska
Wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego dwie prywatne stacje telewizyjne -- Telewizja Wisła i Canal Plus -- utraciły koncesje, ale nadal działają. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji szybko oświadczyła, że uchylenie koncesji nie oznacza anulowania uchwały o przyznaniu koncesji dla tych stacji -- tzn. , że nadają one legalnie. Zmianę uchwały koncesyjnej i podjęcie decyzji o przyznaniu koncesji komuś innemu musiałby poprzedzić wniosek o uchylenie uchwały i ponowne głosowanie KRRiTV.
Obie stacje telewizyjne nie kryją, że sytuacja jest dla nich kłopotliwa i mają nadzieję, że ponownie otrzymają koncesję -- jeszcze latem. Sugerują, że o odszkodowaniach za poniesione straty zaczną myśleć w przypadku, gdy ich koncesja powędruje do innego wnioskodawcy.
Zarówno TV Wisła, jak i Canal Plus miały wiosną plany wchłonięcia nowych udziałowców. TV Wisła podpisała wstępną umowę z niemieckim koncernem Ufa-Bertelsmann, a Canal Plus prowadził rozmowy z przedstawicielami "Agory" (wydawcy "Gazety Wyborczej") . W umowie TV Wisły z Ufą-Bertelsmannem wpisano klauzulę, że zostanie ona zrealizowana w przypadku przywrócenia koncesji, na razie nie można dokonywać więc zmian właścicielskich. -- Nadal prowadzimy rozmowy -- powiedział Piotr Kryczek, dyrektor ds. prawnych Canal Plus, o...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta