Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uczelnie muszą uważać na stosowane przez siebie wzorce umów i regulaminy

06 września 2011 | Prawo i praktyka

Nieodpowiednio uzasadniona zmiana wysokości czesnego, prawo szkoły do wiążącej interpretacji regulaminu lub rozwiązania grupy to przykładowe klauzule naruszające uprawnienia uczniów lub żaków

Znaczna część studentów rozpoczynających edukację decyduje się na różnego rodzaju studia płatne. Jedni robią tak, bo nie zakwalifikowali się na studia stacjonarne, inni świadomie wybierają szkołę prywatną, np. z konieczności połączenia nauki z regularną pracą.

W ich przypadku wybór studiów w trybie wieczorowym lub zaocznym jest najlepszy. Także część rodziców decyduje się na posłanie swoich dzieci do szkół prywatnych.

We wszystkich tych przypadkach student lub rodzic podpisuje z uczelnią lub szkołą stosowną umowę, której jednym z załączników jest często regulamin. Umowa o świadczenie usług edukacyjnych ma charakter umowy-zlecenia. Świadczeniem głównym są tu usługi edukacyjne świadczone przez szkołę, za które uczestnik płaci wynagrodzenie, czyli uiszcza czesne.

Z reguły wspomniane umowy nie są przedmiotem indywidualnych negocjacji. Trudno byłoby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9023

Spis treści
Zamów abonament