Czekając na prywatyzację
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Ars Polona, Wiedza Powszechna
Czekając na prywatyzację
Od 1 listopada państwowe wydawnictwa podlegające do niedawna Ministerstwu Kultury i Sztuki oraz Ministerstwu Edukacji Narodowej przechodzą w gestię nowo utworzonego Ministerstwa Skarbu. Minister skarbu jest od tego dnia dla nich organem założycielskim i on decydować będzie o ich ewentualnej prywatyzacji. Jacek Bukowski, dyrektor departamentu nadzoru założycielskiego w Ministerstwie Skarbu uważa, że, o ile wydawnictwa spełnią formalne wymagania, nie ma powodu, by proces prywatyzacji opóźniać.
Przypomnijmy, że na ten rok prywatyzację zapowiadała największa polska oficyna -- Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz potentat na krajowym rynku słowników -- Wiedza Powszechna, a także największy eksporter książek -- Ars Polona. Już dziś wiadomo, że wszystkie te firmy przynajmniej do końca 1996 roku pozostaną państwowe.
-- Jesteśmy gotowi do prywatyzacji już od pół roku i proces ten ciągle jest opóźniany -- denerwuje się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta