Mama + mama ≠ tata
Możliwość wychowania dziecka przez parę gejów budzi w Polsce ogromny społeczny sprzeciw. Oddanie dziecka parze lesbijek nie wywołuje takich emocji. A jednak dwie matki wcale nie oznaczają dla dziecka „podwójnego szczęścia".
Nic i Jules. Dwie „mamy" wychowujące Joni i Lasera. Szczęśliwa amerykańska rodzinka, może ciut nietypowa, bo bez taty, ale przecież i tak wszystko jest, jak głosi tytuł filmu Lisy Cholodenko, w porządku. Przynajmniej do momentu, w którym dorastające rodzeństwo nie zaczyna mędrkować na temat tego, jak przyszło na świat w związku dwóch kobiet i dopóki nie odnajduje biologicznego ojca. Pojawienie się dawcy spermy burzy nieco spokój rodziny („matki" zachodzą w głowę, dlaczego ich dzieciom brakuje ojca, a jedna z nich w końcu ląduje w łóżku z przystojnym mężczyzną), ale i tak wszystko kończy się happy endem. Jak to w filmie, ale... czy w podobny sposób nie patrzą na świat walczący o prawa gejów i lesbijek lobbyści, postępowi (a zarazem poprawni) politycy, a także usłużni celebryci i autorytety medialne, którzy gardłują za zezwoleniem parom homoseksualnym na adopcję dzieci?
Relikt przeszłości
Chciałabym, żeby pary homoseksualne mogły w Polsce adoptować dzieci. Lepsza dla dziecka jest adopcja przez pary homoseksualne niż wychowywanie przez patologiczne rodziny lub wynoszenie dzieci na śmietnik. Czy Elton John ze swoim partnerem zrobi krzywdę dziecku? Nie. Najważniejsza jest miłość do dziecka. Niejednemu dziecku będzie lepiej w rodzinie homoseksualnej niż w bożym związku kobiety i mężczyzny, gdzie mąż i żona są alkoholikami i biją dziecko lub...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta