Krakowska Polfa zaczęła się prywatyzować
Los w rękach inwestorów
Krakowska Polfa zaczęła się prywatyzować
W ub. r. Krakowskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA osiągnęły 24, 6 mln zł zysku netto (17, 2 mln zł w 1995 r. ). W br. przedsiębiorstwo przystąpiło do prywatyzacji.
Krakowskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA zostały wyodrębnione ze zjednoczenia przedsiębiorstw farmaceutycznych Polfa i w 1994 r. przekształcone w spółkę akcyjną, należącą całkowicie do Skarbu Państwa. W tej formie są przygotowane do prywatyzacji kapitałowej. Fabryka wytwarza środki farmaceutyczne w kapsułkach, tabletkach, a także syropy, krople, zawiesiny i leki iniekcyjne. Firma jest znana na rynku przede wszystkim z produkcji witaminy Ci kompozycji witamin B. Do grupy najlepiej sprzedających się leków należą też: preparat antyalergiczny Zyrtec, popularne wapno musujące Calcium, leki uspokajające, rozkurczowe, przeciwbólowe oraz preparaty działające na centralny układ nerwowy i antybiotyki.
Sprzedaż i rynek
Na rynku krajowym jest sprzedawane 86 proc. produkcji firmy, 14 proc. zaś za granicą, głównie na rynkach WNP i Europy Środkowej i Wschodniej. 80 proc. leków sprzedawanych na rynku krajowym trafia do aptek, reszta jest wykorzystywana w lecznictwie zamkniętym Przy czym o ile apteki płacą gotówką, o tyle państwowe szpitale -- średnio z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta