Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Teatr jednego aktora

11 czerwca 2016 | Plus Minus | Anna Gwozdowska
źródło: White House Tumblr
Weronika Zaguła znakomicie punktuje histerie medialne
źródło: youtube
Weronika Zaguła znakomicie punktuje histerie medialne

Wśród zwolenników lewicy publicystyczny vlog dziennikarki Radia Plus Weroniki Zaguły wzbudza popłoch. Podobno na zamkniętym forum facebookowej grupy „Dziewuchy dziewuchom" trwają poszukiwania „koniecznie ładnej" dziewczyny, 
która opowiedziałaby na YouTubie, dlaczego warto być za aborcją.

Tego żaden szanujący się dziennikarz nie mógł przewidzieć. Tuż po wygłoszeniu orędzia o stanie państwa, zamiast z tradycyjnymi mediami, prezydent Barack Obama spotkał się z gwiazdami YouTube'a. Wyróżnił m.in. dwie panie: Bethany Motę i GloZell Green.

20-letnia Bethany Mota poświęca swoje wideoblogi (kilkuminutowe filmiki) publikowane na YouTubie (10 mln stałych widzów!) sprawom tej wagi, co kręcenie włosów albo przygotowanie pikniku, autorka zaś wideobloga GloZell Green 43-letnia czarnoskóra Amerykanka Lyneette Simon, ciesząca się zresztą stałą, 4-milionową widownią, produkuje na potrzeby obecności na YouTubie programy komediowe.

Trudno się więc dziwić, że profesjonalni dziennikarze byli decyzją prezydenta rozczarowani. David Acosta z telewizji CNN nie bez ironii dopytywał później rzecznika Białego Domu, dlaczego nie zaproszono na spotkanie z prezydentem Obamą także bohatera youtube'owego hitu (4 mln odsłon!) filmiku „Charlie Bit Me": jest nim kilkuletni chłopiec, który na dwuminutowym filmie prowokuje młodszego brata, by ten ugryzł go w palec.

Wątpliwości Davida Acosty, któremu nie mieściło się w głowie, by w profesjonalnej konferencji prasowej uczestniczyli vlogerzy (autorzy wideoblogów), zajmujący się na dodatek rozrywką, podziela chyba większość – także polskich – dziennikarzy. Vlogi kojarzą się z często skrajnym narcyzmem autorów,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10468

Wydanie: 10468

Zamów abonament