Zmiana strategii
Straty opóźnią prywatyzację Credit Lyonnais
Zmiana strategii
Rozmowa z dyrektorem generalnym Credit Lyonnais Michelem Renault
W ciągu ostatnich kilku lat Credit Lyonnais stał się jednym z największym banków europejskich, posiadając własne banki w wielu państwach Europy. Jak do tego doszło?
-- Od 1988 r. strategia generalna Credit Lyonnais rzeczywiście była nastawiona m. in. na silny rozwój w Europie. Po próbowaniu przez wiele lat strategii współpracy z bankami zagranicznymi, która naszym zdaniem okazała się nie wystarczająco skuteczna, zdecydowaliśmy się na kupowanie lub tworzenie własnych banków za granicą. Dzisiaj posiadamy w naszej grupie i takie banki zagraniczne, które są naszą własnością w 100 proc. i takie, w których posiadamy np. tylko 5 O proc. kapitałów, ale które kontrolujemy. Europejska sieć Credit Lyonnais jest już z grubsza kompletna. Teraz nacisk chcemy położyć głównie na skoordynowanie działań między Credit Lyonnais we Francji a zagranicznymi bankami naszej grupy w Wielkej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii etc. Jak wiadomo, kilka tygodni temu zmienił się prezydent Credit Lyonnais i można byłoby pomyśleć, że europejska stretegia banku była wyłącznie związana z poprzednim prezydentem CL Jean-Yvesem Habereem, który był jej szczególnym zwolennikiem....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta