Powrót ludowych trybunów
Są charyzmatyczni, mają poczucie humoru i zdolności aktorskie. Reprezentują tę część amerykańskiego społeczeństwa, o której medialne i polityczne elity wolałyby zapomnieć. Gwiazdy alternatywnego obiegu medialnego z każdym dniem zyskują na popularności.
Hillary Clinton o swoją spektakularną klęskę w wyborach prezydenckich obwiniła m.in. dwa portale internetowe: WikiLeaks oraz Infowars. WikiLeaks nie trzeba chyba szerzej przedstawiać. W ostatnich latach ta demaskatorska witryna założona przez Juliana Assange'a ujawniła wiele państwowych i korporacyjnych sekretów, w tym kompromitujące maile Hillary Clinton i jej sztabowców. Czym jest natomiast Infowars? To zarówno portal, jak i transmitowany w internecie program Alexa Jonesa, charyzmatycznego amerykańskiego propagatora teorii spiskowych. W trakcie ostatniej kampanii prezydenckiej Jones ostro atakował Clinton, zarzucając jej korupcję, powiązania z obcymi państwami i grupami terrorystycznymi, służenie globalistom, tuszowanie skandali seksualnych jej męża. Donosił on również, o wiele wcześniej niż mainstreamowe media, o jej poważnych problemach zdrowotnych. Sztabowcy Hillary byli wobec tej narracji bezradni i ograniczali się do określania mianem „rasistów", „nazistów" i „rosyjskich agentów" każdego, kto podchwycił takie oskarżenia. Jones nie ukrywał, że popiera Trumpa i widzi w nim osobę, która zachwieje globalistycznym porządkiem świata. Trump zresztą udzielił mu wywiadu w trakcie kampanii, a po wyborach rzekomo zadzwonił do Jonesa i podziękował mu za wsparcie.
W wyborczą noc, gdy było już pewne, że kandydat republikanów pokonał Clinton, tryumfujący Alex...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta