Żyć jest niezdrowo, Kto żyje, ten umiera
Takie książki to rzadkość. Wnikliwe, celne obserwacje zamknięte w zwięzłej formie. „Migawki" Claudio Magrisa są jednak bolesną lekturą.
Ten włoski profesor współczesnej literatury niemieckiej na uniwersytecie w Trieście, regularnie publikujący na łamach „Corriere della Sera", przetłumaczony został już na 20 języków. „Migawki" są jego kolejną polską publikacją po m.in. „Postępowaniu umorzonym" oraz „Dunaju".
Zebrane w tomie krótkie prozy powstawały w latach 1999–2016. Mają być – jak wyjaśnia autor we wstępie – „zdjęciami migawkowymi, wykonanymi przy bardzo krótkim czasie naświetlania i bez użycia statywu". Zamiast aparatu jest rozumiejące, sięgające w głąb spojrzenie ludzkiego oka. Poczynione najczęściej w rodzinnym Trieście obserwacje dotyczą zachowań, w których autor dostrzega coś...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta