Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koronakryzys pokazał korzyści z wykształcenia

25 stycznia 2021 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak

źródło: Rzeczpospolita

Pandemia najmocniej uderzyła w rynek pracy pracowników z najniższymi kwalifikacjami, którzy w większości nie mogą przejść na zdalną pracę.

 

Koronawirus zwiększył przewagę specjalistów, którzy w krajach Unii Europejskiej stanowią największą grupę zawodową. Ich udział w ogólnej liczbie pracowników wzrósł w czasie pandemii do ponad 20 proc. Co więcej, byli oni grupą zawodową, która w minionym roku zanotowała największy wzrost zatrudnienia. Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu, w III kw. 2020 na stanowiskach specjalistycznych w różnych branżach i działach pracowało prawie 5 proc. osób więcej niż rok wcześniej.

Tymczasem w większości pozostałych dużych grup zawodowych pandemia Covid-19 wywołała spadek zatrudnienia. Według Eurostatu za III kwartał 2020 r. największy, bo niemal 9-proc., spadek miał miejsce wśród pracowników fizycznych o najniższych kwalifikacjach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11870

Wydanie: 11870

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament