5G z korzyścią dla wszystkich
Szybkiej aukcji pasma, prawdziwych konsultacji planu odbudowy, wycofania KOT vel „Tepsy Plus", przemyślanej strategii i roli państwa w budowie sieci – to główne postulaty do rządu od uczestników debaty „Rzeczpospolitej".
Perspektywy 5G: Jak wdrożyć sieci 5G z korzyścią dla społeczeństwa i państwa – o tym debatowali goście „Rzeczpospolitej" w ostatni piątek lutego.
W debacie, którą z ramienia „Rzeczpospolitej" poprowadził Paweł Rożyński, wzięli udział Zofia Wetmańska, starszy analityk WiSE Europa, Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Piotr Mieczkowski, dyrektor zarządzający w Fundacji Digital Poland, oraz Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.
Przyczynkiem do spotkania był nowy raport Digital Poland zatytułowany „Jak efektywnie zbudować sieci 5G z korzyścią dla społeczeństwa i państwa". Autor tej publikacji, Piotr Mieczkowski, przedstawił w nim rekomendacje dla decydentów, zarówno co do tego, jak najlepiej jego zdaniem zaprojektować, także pod względem regulacyjnym, jakie funkcje powierzyć i w jakim modelu budować sieci mobilne w nowej technologii w Polsce, jak i liczne zalecenia, co zrobić, aby inwestycje te przyniosły oczekiwany efekt.
Dyskusja o sieciach 5G zorganizowana przez redakcję odbyła się przy tym w dniu, gdy premier Mateusz Morawiecki przedstawił projekt rozdysponowania tzw. krajowego planu odbudowy (KPO), finansowanego z tzw. Recovery Plan Unii Europejskiej. Założono, że na cyfryzację przeznaczone zostanie z KPO 3 mld euro. Ponad jedna trzecia – 1,4 mld euro – stanowić ma wsparcie budowy sieci telekomunikacyjnych, zarówno stacjonarnych, jak i...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta