Zablokowana przyjaźń

01 czerwca 2021 | Sport | Mirosław Żukowski
Rywalką Igi Świątek w drugiej rundzie będzie Rebecca Peterson

Iga Świątek jest w drugiej rundzie po zwycięstwie nad Słowenką Kają Juvan 6:0, 7:5. Pierwszy set to było tornado, ale w drugim do ostatniej piłki drżeliśmy o wynik.

W kobiecym tenisie zwycięstwo 6:0 w secie pierwszym bywa zapowiedzią kłopotów. Iga Świątek po wygranej 6:0, 6:0 w finale w Rzymie z Karoliną Pliskovą powinna być na tę klątwę zaszczepiona, ale drugi set pokazał, że stuprocentowej odporności jeszcze nie nabyła. Oczywiście zwyciężyła i chwała jej za to, ale tie-break wisiał w powietrzu.

A miało być jak na paradzie, Polka prowadziła 6:0, 3:1 i serwowała. Kaja Juvan sprawiała wrażenie pogodzonej z losem, ale nagle dostała niespodziewany prezent, choć to nie ona, lecz Iga, obchodziła w poniedziałek 20. urodziny.

Obrończyni tytułu przegrała swój serwis i zaczął się zupełnie inny mecz. Iga popełniła kilka niewymuszonych błędów, rywalce udało się kilka...

Wydanie: 11976