Wakacyjne pejzaże
Rembrandta w Warszawie, Hockneya i Warhola w Trójmieście, a Wilkonia na Wawelu można obejrzeć przez wakacje.
Dwa słynne obrazy Rembrandta, pochodzące z kolekcji Zamku Królewskiego w Warszawie, jego ryciny, dzieła innych holenderskich mistrzów ze zbiorów pol-skich i zagranicznych, a także cenne artefakty rodem z XVII-wiecznych Niderlandów to najważniejsze dzieła w Zamku Królewskim w Warszawie na wystawie „Świat Rembrandta. Artyści. Mieszczanie. Odkrywcy".
Obrazy i porcelana
„Dziewczyna w ramie obrazu" i „Uczony przy pulpicie" pędzla Rembrandta van Rijna to dwa najcenniejsze obiekty z zamkowej kolekcji i zarazem jedne z kil-ku najcenniejszych obrazów w polskich zbiorach. Choć oba dzieła są stałym elementem zamkowej ekspozycji, tym razem zostaną wyeksponowane w sposób specjalny – jako koronna część wystawy czasowej przybliżającej niezwykłe uniwersum, jakim była Holandia w XVII stuleciu, a więc w okresie swojego wielkiego kulturowo-ekonomicznego rozkwitu, zwanego „złotym wiekiem". W historii sztuki okres ten zaznaczył się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta