Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szalony dzień po polsku

05 lipca 2021 | Sport | Krzysztof Rawa
Iga Świątek, wbrew własnym obawom, polubiła trawę
autor zdjęcia: Glyn Kirk
źródło: AFP
Iga Świątek, wbrew własnym obawom, polubiła trawę
Hubert Hurkacz tak daleko w Wielkim Szlemie jeszcze nie był
autor zdjęcia: Glyn Kirk
źródło: AFP
Hubert Hurkacz tak daleko w Wielkim Szlemie jeszcze nie był

Dziś grają Iga Świątek i Hubert Hurkacz. Ostatni raz w poniedziałek w programie są wszystkie singlowe mecze 1/8 finału.

Wimbledon jest jedynym turniejem wielkoszlemowym, w którym przerywano rywalizację w środkową niedzielę. Oznaczało to, że w drugi poniedziałek zawsze następowała kumulacja spotkań 1/8 finału – co miało swój urok (stąd adekwatna nazwa – Manic Monday), choć kibicom niełatwo było pogodzić oglądanie kilku interesujących spotkań w tym samym czasie.

Od przyszłego roku jednodniowa przerwa znika, każda niedziela będzie z tenisowego punktu widzenia robocza, zatem zniknie także Manic Monday ze swym napiętym programem. Tradycja się kończy, a w poniedziałek pożegnanie z Manic Monday rozpoczną Iga Świątek i Ons Jabeur, których spotkanie wyznaczono jako pierwsze, czyli o 12.00 czasu polskiego na korcie nr 2. Ashleigh Barty i Barbora Krejcikova rozpoczną grę na korcie nr 1 dwie godziny później, Novak Djoković i Cristian Garin pojawią się na korcie centralnym o 14.30.

Niebanalna Ons

Czwarta rywalka Polki w tegorocznym Wimbledonie to postać niebanalna. Ons Jabeur zaczęła grać w tenisa bardzo młodo dzięki mamie, która zabierała ją do klubu, gdy sama miała ochotę odbijać piłki. Tenisową pasję panna Jabeur rozwijała w mieście Susa (Sousse), z którego w wieku 13 lat trafiła na parę niełatwych lat do internatu szkoły sportowej w Tunisie. Później próbowała parę razy trenować w Europie, ale szybko wracała do ojczyzny i teraz mówi z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12004

Wydanie: 12004

Spis treści

Reklama

Zamów abonament