Digitalizacja polskiej gospodarki przyspiesza
Zasięg sieci 4G, ceny łączy szerokopasmowych czy e-usługi publiczne – w tych kategoriach nasz kraj w rankingu cyfrowym DESI wyprzedza unijną średnią.
Pandemia sprawiła, że cyfryzacja gospodarki przyspieszyła – zmiany dotknęły większości przedsiębiorstw i instytucji, a także systemu edukacji i opieki medycznej. Przybywa polskich innowacji telemedycznych, a rodzime startupy szukają swoich szans w sektorze oświatowym. – EdTech może stać się kolejnym polskim produktem eksportowym – zauważa Mateusz Rybiński, prezes fundacji EdTech Poland. I zaznacza, że już dziś wiele firm wskazuje większą łatwość we współpracy z nauczycielem w Polsce niż w Niemczech czy we Francji.
mObywatel jako wzór
W opublikowanym przez Komisję Europejską rankingu DESI (indeks gospodarki i społeczeństwa cyfrowego), obejmującym dane za 2020 r., Polska znalazła się na 24. pozycji. Choć w porównaniu z danymi z ub.r. oznacza to spadek o dwa miejsca (wyprzedziły nas Cypr i Włochy), to jest to w dużej mierze efekt zmian w metodologii – wskaźnik został „odchudzony" o jeden z pięciu filarów, a w czterech modyfikacji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta