Co wynika z mapy potrzeb zdrowotnych
Mapa zawiera dane i analizy dotyczące systemu ochrony zdrowia, mające pomagać w lepszym zarządzaniu środkami publicznymi. W założeniu ma wspomagać podejmowanie decyzji zarządczych w ochronie zdrowia. A jak jest w praktyce?
O tym, jak mapa zmieniała się w ostatnich latach, w jakich procesach decyzyjnych ma ona wspierać uczestników systemu i w jaki sposób jest przez nich wykorzystywana, a także jaki wpływ na jej kształt mają uczestnicy systemu, rozmawiali eksperci podczas debaty „Mapa potrzeb zdrowotnych – narzędzie wspierające procesy decyzyjne w ochronie zdrowia", która odbyła się podczas VI Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach.
Prowadząca debatę Kinga Paciorek z Departamentu Analiz i Strategii Ministerstwa Zdrowia (MZ) przypomniała założenia towarzyszące stworzeniu mapy i przedstawiła jej obecne cele. Jak mówiła, za opracowanie mapy odpowiedzialny jest minister zdrowia, a dane w niej aktualizowane są co roku. Dodała, że najważniejsze rekomendowane kierunki, które wynikają z mapy, to „przede wszystkim racjonalizacja łóżek szpitalnych i przekształcenia szpitali w obrębie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej po to, aby odciążyć SOR-y". – W związku z pandemią to także rozwój...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta