17 listopada 1997 | Sport | MŻ

Pete Sampras po raz czwarty wygrał Finał ATP Tour

MIROSłAW ŻUKOWSKI

z hanoweru

Najlepszy tenisista świata, Amerykanin Pete Sampras, wygrał po raz czwarty Finał ATP Tour, pokonując w decydującym meczu Rosjanina Jewgienija Kafielnikowa 6:3, 6:2, 6:2. Spotkanie trwało tylko 88 minut. Sampras wyjedzie z Hanoweru bogatszy o 1 340 000 dolarów, a to oznacza, że w całej karierze na korcie zarobił już ponad 30 mln dolarów.

Przed niedzielnym finałem Sampras i Kafielnikow grali ze sobą dziesięć razy. Bilans tych spotkań był jednoznaczny: osiem razy wygrywał Sampras, a tylko dwa razy Kafielnikow (w obu wypadkach na korcie ziemnym) . W czterech ostatnich pojedynkach Amerykanin nie przegrał nawet seta. Sampras już trzykrotnie wygrywał Finał ATP Tour (1991, 94 i 96) , Kafielnikow jeszcze nigdy.