Biznes jest bezbronny wobec ataków na IT
Tempo wykrywania cyberzagrożeń w firmach jest dramatycznie niskie. Trzy czwarte z nich potrzebuje minimum pół roku, by rozpoznać problem i zareagować.
Prawie co trzecia firma w Europie obawia się dostosowania do nowych unijnych regulacji w obszarze cyberbezpieczeństwa – wynika z danych IDC. Te, jak dyrektywa NIS2, wejdą w 2024 r. i w wielu przedsiębiorstwach wymuszą spore zmiany. Nic dziwnego, że biznes się boi tych przepisów. Co ciekawe, w Polsce odsetek firm, które konieczność dostosowania się do reguł UE w zakresie ochrony IT traktuje jako największe wyzwanie, jest jeszcze wyższy niż średnia europejska i przekracza 40 proc.
Skutki ataków trudne do opanowania
Nowelizacja dyrektywy NIS w sprawie bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych wprowadza regulacje dotyczące infrastruktury krytycznej. Obejmuje jednak wiele nowych branż i wpłynie na ich biznes. Analitycy zauważają, że dotychczas wiele firm zarządzało ryzykiem w sposób reaktywny lub wcale, a NIS2 wprowadzi dodatkowe...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta