Impreza firmowa wpływa na efektywność pracy
Wydatki na organizację imprezy integracyjnej przypadające zarówno na pracowników, jak i osoby im towarzyszące, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów, pod warunkiem należytego ich udokumentowania.
W praktyce organów podatkowych powszechnie akceptowane jest stanowisko, że wydatki na imprezy integracyjne, w tym spotkania świąteczne i noworoczne adresowane do pracowników lub pracowników i ich rodzin, finansowane ze środków obrotowych, pracodawca może zaliczyć w koszty, jeśli tylko istnieje związek wydatków ponoszonych w związku z imprezą z prowadzoną przez pracodawcę działalnością i uzyskiwanymi z niej przychodami. Oczywiście związek taki zwykle ma miejsce, gdyż pracodawca ponosi wskazane wydatki, mając na celu poprawę atmosfery pracy, zwiększenie motywacji w zakresie wykonywania obowiązków pracowniczych i zintegrowanie pracowników z pracodawcą, co w konsekwencji wpłynie na zwiększenie efektywności pracowników. Nie ma również przeszkód, aby rozliczyć w kosztach wydatki na organizację spotkania, w którym uczestniczą zarówno pracownicy, jak i członkowie ich rodzin. W interpretacji dyrektora KIS z 30 stycznia 2018 r. (0111- KDIB2-1.4010.359.2017.1.AP) znajdujemy następujące wyjaśnienie: „sfinansowane wydatki na organizację imprezy integracyjnej przypadające zarówno na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta