UNESCO: dziennikarze klimatyczni na celowniku
Nowy raport UNESCO „Press and Planet in Danger” ujawnia niepokojące dane dotyczące rosnącej liczby aktów przemocy wobec dziennikarzy i dziennikarek zajmujących się kwestiami środowiskowymi.
W dobie pogłębiającego się kryzysu klimatycznego informowanie społeczeństwa o kwestiach związanych z ochroną środowiska, bioróżnorodnością oraz walką ze zmianami klimatu wydaje się szczególnie istotne. Tym bardziej że – według Światowego Forum Ekonomicznego – fałszywe i wprowadzające w błąd informacje, rozpowszechniane przy pomocy narzędzi sztucznej inteligencji, stanowią największe bezpośrednie ryzyko dla światowej gospodarki. A ogromna część niebezpiecznych kłamstw, rozpowszechnianych za pomocą mediów społecznościowych, dotyczy kwestii związanych z klimatem.
Raport koalicji Climate Action Against Disinformation z ubiegłego roku wykazał, że zdecydowana większość najpopularniejszych platform społecznościowych nie radzi sobie z ograniczaniem dezinformacji klimatycznej, tymczasem to właśnie one stanowią jedno...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta