Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Straszne skutki życia w samolocie

07 stycznia 1998 | Moja Kariera | TW

USA

43 miliony pracowników w podróży służbowej

Straszne skutki życia w samolocie

TADEUSZ WOJCIAK Z BUFFALO

W rozległym kraju, w którym wiele firmposiada swe filie daleko od centrali, pracownik musi się liczyć z tym, że będzie często wyruszał w długą drogę. Dla niektórych Amerykanów podróż służbowa jest częścią stylu biurowego życia. Z walizką w jednejręce, a workiem na garnitury i komputerowym laptopem w drugiej przemieszczają się z jednego portu lotniczego do drugiego, zdając sobie jednaksprawę, że nie jest to najzdrowsza część ich obowiązków zawodowych.

Liczby ilustrujące to zjawisko są znaczne. W tym roku 42, 9 mln pracowników opuszcza dom i, chcąc nie chcąc, udaje się w podróż służbową na co najmniej kilka dni. Jest to wzrost o 21 procent w porównaniu z okresem sprzed pięciu laty.

Zbyt często, by to polubić

Jeśli podróże wypadają raz czy dwa do roku i to, na przykład, w porze zimowej z Nowego Jorku na Florydę czy do Kalifornii, znajdują wielu chętnych i entuzjastów. Ale tak nie jest, bo podróżuje się przeważnie w przeciętnie atrakcyjne rejony kraju, akurat na tak długo, jak wymaga tego dobro firmy, a czasem aż tak często, że nie znosi tego już organizm podróżującego pracownika. (Kilka cytowanych poniżej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1275

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament