Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

LOT wycenił koszty powrotu do Ukrainy

11 lipca 2025 | Ekonomia i rynek | Danuta Walewska
Przed rosyjską inwazją 70 proc. Ukraińców przylatujących na Lotnisko Chopina przesiadało się tam na inne rejsy LOT-u
autor zdjęcia: shutterstock
źródło: Rzeczpospolita
Przed rosyjską inwazją 70 proc. Ukraińców przylatujących na Lotnisko Chopina przesiadało się tam na inne rejsy LOT-u

W Rzymie trwa konferencja „Rebuild Ukraine”, w której bierze udział ponad 100 krajów gotowych wziąć udział w tym projekcie. Pod hasłem „Ponownie otwórzmy ukraińskie niebo” swoje plany powrotu do tego kraju przedstawił LOT.

Docelowo LOT chciałby latać nawet na 9 ukraińskich lotnisk z 6 polskich miast. Całkowite koszty otwarcia ukraińskiego nieba, głównie z powodu zniszczonej przez Rosjan infrastruktury, wyceniane są obecnie na kwotę do 500 mld euro. Oczywiście to, kiedy ostatecznie rynek ukraiński zostanie otwarty zależy od tego, kiedy zakończy się wojna i od decyzji regulatorów ruchu lotniczego.

Czy w ogóle będzie popyt na takie połączenia? Analitycy LOT-u uznali, że tak. Wskazując na to, że w Polsce mieszka dzisiaj na stałe 1,5 mln Ukraińców, a dziesiątki milionów jest rozrzuconych niemal po całym świecie.

Przed rosyjską inwazją na Ukrainę LOT był tam jednym z głównych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13223

Wydanie: 13223

Spis treści

Gość ,,Rzeczpospolitej''

Zamów abonament