Informacje
Informacje
Bezkompromisowy Romiti był więc skłonny zrezygnować z dwuletnich negocjacji i z najlepszej możliwości konkurowania na światowym rynku telekomunikacji, jaka kiedykolwiek stanęła przed Włochami .
1
Wbrew wszelkiej logice handlowej Fiat zerwał umowę dotyczącą Telitu, niwecząc w ten sposób wszelkie plany racjonalizacji strategicznej gałęzi przemysłu. Czy prawdą było to, co Fiat twierdził, że nie miał żadnych zastrzeżeń do samej Bellisario, lecz działał jedynie w obronie najwyższych zasad? Na początku 1988 r. Gianni de Michelis, w odpowiedzi na pytanie, dlaczego Telit się nie udał, wyraził pogląd wielu ludzi: "Nie pytajcie się o to mnie. Jedynym człowiekiem, ktory może na to odpowiedzieć, jest generalny dyrektor Fiata Cesare Romiti. "
Ale zarówno Il Duro, jak i L'Avvocato, już powiedzieli to, co mieli do powiedzenia. Telit był martwy. A Fiat może żyć bez niego. Jakie w końcu znaczenie w szerszej perspektywie imperium ma jedna nieudana trasakcja? W oczach wielu ludzi Fiat już dokonał swojego największego dzieła, skutecznie przejmując Alfa Romeo.
W "sprawie Alfy", jak to szybko nazwano we Włoszech, olbrzym z Turynu stanął oko w oko nie tylko z rządem włoskim. Fiat zdołał rzucić wyzwanie potężnemu Fordowi, drugiemu co do wielkości na świecie koncernowi samochodowemu, i zwyciężyć. Wszyscy byli zgodni co do tego, że było to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta